NOWOŚCI

Najnowsza książka Wydawnictwa KIRIN:
Go! - okładka
Go!
Autor: Kazuki Kaneshiro
Licealista Sugihara cieszy się opinią szkolnego zabijaki: na dwadzieścia trzy bójki, jakie stoczył, żadnej nie przegrał. Nikt jednak nie wie o tym, że pod pozą łobuza kryje się wrażliwy chłopak o gołębim sercu – i nikt nie może się dowiedzieć, bo inaczej jego codzienność byłaby nie do pozazdroszczenia. Sugihara jest bowiem Zainichi, potomkiem Koreańczyków, przedstawicielem japońskiej mniejszości narodowościowej, na każdym kroku dyskryminowanej i wiązanej ze światkiem przestępczym.
Pewnego dnia Sugihara spotyka miłość swojego życia, śliczną Sakurai. Para zakochuje się w sobie, lecz sielanka trwa tylko do czasu, gdy chłopak ujawnia przed dziewczyną swoje pochodzenie. Czy ten romans japońskich Romea i Julii ma jakiekolwiek szanse przetrwać?

Kazuki Kaneshiro jest japońskim pisarzem koreańskiego pochodzenia (Zainichi). Za powieść "Go", częściowo opartą na jego własnych doświadczeniach, otrzymał w 2000 roku prestiżową Nagrodę Naokiego.

Przekład z języka japońskiego: Mateusz Gwóźdź

Najnowsze wydanie TORII:
Torii - okładka
Torii#58 Wrześniowy numer magazynu Torii, a w nim m.in.:
• Przy japońskim stole, czyli dobre maniery przy posiłku; • Tragedia „Szczęśliwego Smoka”, czyli o tym, jak Japończycy po raz trzeci padli ofiarą atomu; • Japoński świat wydawnictw mangowych; • Co czytają mali Japończycy, czyli japońska literatura dziecięca w Polsce; • Nihonjinron – mit japońskiej wyjątkowości;
oraz wiele, wiele innych.