NOWOŚCI

Najnowsza książka Wydawnictwa KIRIN:
Kobieta zza ściany - okładka
Kobieta zza ściany
Autor: Kuniko Mukōda
Zbiór opowiadań tragicznie zmarłej pisarki, laureatki prestiżowej Nagrody Naokiego.

Żyjąca w związku bez namiętności Sachiko z zazdrością podsłuchuje swoją sąsiadkę, prowadzącą bogate życie uczuciowe, aż sama postanawia wejść w jej rolę.
Motoko ma poważny problem: jej ciało wydziela zapach, którego nikt nie potrafi znieść prócz Kazuo, jej kochanka. Jednak ich wspólna wizyta u ojca dziewczyny uświadamia jej, że niewiele dotąd wiedziała o swoim chłopaku.
Racjonalna Momoko pomaga Rie, koleżance z pracy w przygotowaniach do ślubu… który powinien być jej własnym.
Kōichirō odkrywa, że ma brata, o którego istnieniu nie miał pojęcia, ale okazuje się, że próba nadrobienia straconego czasu w ich relacjach idzie zupełnie nie po ich myśli.
Przeciętna Naoko dopuszcza się kłamstwa, by zwrócić na siebie uwagę Kazamiego.

Kuniko Mukōda z wielkim wyczuciem kreśli obrazy zwykłych ludzi, którzy borykają się z problemami samotności, trudnych relacji z bliskimi i desperacji w poszukiwaniu choć odrobiny szczęścia. Pisarka zginęła w 1981 roku w katastrofie lotniczej, będąc u szczytu popularności.

Tłumaczenie z języka japońskiego: Mateusz Gwóźdź

Najnowsze wydanie TORII:
Torii - okładka
Torii#56 Marcowy numer magazynu Torii, a w nim m.in.:
•Japońskie kryptydy, czyli nieistniejące zwierzęta w tamtejszej kulturze i sztuce; • Wojna polsko-japońska, czyli najdziwniejsza wojna XX wieku; • Himiko – mityczna cesarzowa-szamanka; • Jukendo – samuraje z bagnetami; •Nie tak słodko jak myślisz, czyli historia shojo mangi; • Suzume no tojimari – najnowszy hit od Makoto Shinkaia
oraz wiele, wiele innych.